کنترلر

نکاتی درباره کنترلر دستگاه برش لیزری :
کنترلر (motherboard) وظیفه ارتباط میان شخص ویا کامپیوتر با دستگاه لیزر را برعهده دارد بدین ترتیب که با وارد کردن نقشه به دستگاه کنترلر با اعمال فرمان به موتورهای عملگر دستگاه نقشه مربوطه را پیاده سازی می کند. کنترل دستگاه معمولا از دو طریق با کاربر در ارتباط است اول از طریق کابل  usb و  همچنین از طریق پنل ال سی دی برروی دستگاه . به طور کلی یک سیستم کنترلر از دو بخش اصلی تشکیل شده است یک بخش پنل دستگاه است که در شکل زیر مشاهده می کنید وبخش دیگر برد اصلی است که پردازنده بر روی آن قرار دارد.


در حال حاضر کنترلر ها های گوناگونی در این گونه دستگاههای برش لیزری استفاده می شوند ولی باید در هنگاه انتخاب کنترلر مناسب به چند نکته اساسی دقت داشت. اولین نکته ای که باید مد نظر قرار داد دقت عملکرد کنترلر مذبور است ونکته مهم دیگری که وجود دارد قابلیت ها و به اصطلاح راحتی کاربر در هنگام کار با دستگاه است.


اخیرا سیستم کنترلر جدیدی به بازار عرضه شده است که دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشد.این سیستم کنترلی با نام ruida rdc 6442g در بازار شناخته می شود که  این محصول دارای ویژگی هایی می باشد که باعث شده از کارایی بالایی برخوردار باشد.

از ویژگی های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد .

  •     صفحه نمایش تمام رنگی
  •     قابلیت پیش نمایش نقشه های ارسالی به دستگاه
  •     تخمین زمان کار دستگاه قبل از شروع به کار
  •     دکمه های کنترلی متنوع بر روی پنل دستگاه
  •     قابلیت تنظیم توان دستگاه از طریق کامپیوتر
  •     نرم افزار رابط کارآمد در مقایسه با سایر نرم افزارهای موجود


برخی اطلاعات فنی مربوط به این محصول را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید .